Буковина" поступилася в Донецьку
09:57

«Олімпік» (Донецьк) – «Буковина» (Чернівці) – 2:0 (1:0)

29 вересня. Донецьк. СК «Олімпік». 300 глядачів.

Арбітр – Бохняк (Севастополь), асистенти арбітра – Куценко (Бровари, Київська область), Петраков (Київ), четвертий арбітр – Симошенко (Донецьк), інспектор ФФУ – Гордієнко (Дніпропетровськ).

«Олімпік»: Жданков, Змієвський, Огіря, Драченко, Іванов, Дорошенко, Лебедь, Санжар (Голіков, 89), Ковалевський (Левига, 34), Шеріф (Головченко, 87), Гельзін (Грибанов, 69). Тренер – Роман Пилипчук.

«Буковина»: Когут, Савін (Вечтомов, 63), Донець, Аблітаров, Циколія, Найко, Дорош, Яворський (Бровченко, 59), Сантрапинських, Маковійчук (Якименко, 58), Платон (Колесник, 87). Тренер – Вадим Заяць.

Голи: Шеріф (3,83).

Попередження: Санжар (6), Дорошенко (55), Сантрапинських (90+4).

Вилучення: Аблітаров (71, фол останньої надії).

У 12 турі першості України чернівецька «Буковина» грала на виїзді з колективом «Олімпік» (Донецьк). Нагадаємо, що минулого сезону підопічні Вадима Зайця двічі перемогли «Олімпік» із рахунком 1:0.

На жаль, буковинці пропустили гол вже на 3 хвилині матчу. Після передачі граючого президента «Олімпіка» Владислава Гельзіна нігерійський легіонер донецької команди Ісса Шеріф зумів перекинути шкіряну кулю через голкіпера «Буковини» Богдана Когута. Після цього небезпечні моменти створювала «Буковина». Зокрема, небезпечно пробивав зі штрафного Тарас Яворський. Донецьку команду від взяття воріт врятував ії голкіпер Дмитро Жданков. Згодом метрів з 23 небезпечно пробивав досвідчений Степан Маковійчук. Після «пострілу» нашого футболіста Жданков відбив мяча перед собою, однак Тарас Яворський, який першим встиг на добивання, запустив шкіряну кулю над поперечиною.

Наприкінці першого тайму вдало увійшов у гру досвідчений футболіст донецької команди Руслан Левига, який тривалий час виступав у колективах елітного дивізіону. Зокрема, Руслан небезпечно пробивав зі штрафного. Наш воротар Богдан Когут відбив мяча кулаками.

У дебюті другого тайму підопічні Романа Пилипчука мали шанс подвоїти свою перевагу у рахунку. Отримавши шкіряну кулю від Дорошенка, під поперечину воріт «Буковини» пробивав Ісса Шеріф – Богдан Когут спромігся парирувати «постріл» нігерійця. Згодом знову небезпечно пробивав зі штрафного Тарас Яворський. Воротар «Олімпіка» Жданков зафіксував мяча лише з другої спроби.

Двічі міг забити нападник «Буковини» Олександр Якименко, який вийшов на заміну. Євген Сантрапинських пройшов на фланзі екс – гравця «Буковини» Павла Іванова та зробив простріл, а ось Олександр не зміг влучити у «рамку» з лінії воротарського майданчика. А ось на другий удар Якименка вже зреагував Жданков.

На жаль, на 71 хвилині наша команда залишилася у меншості. Захисник «Буковини» Різван Аблітаров вирішив обігрувати Іссу Шеріфа та втратив мяча. Для того, щоби запобігти виходу нігерійця на «побачення» з Когутом, Різван порушив правила. Арбітр гри пан Бохняк показав нашому гравцеві червону картку за фол останньої надії.

Незважаючи на гру у меншості, «Буковина» продовжувала атакувати ворота суперника. Зокрема, забракло влучності ударові Романа Дороша. Активно діяв також капітан наших земляків Руслан Платон. В одному з ігрових епізодів арбітр гри не побачив порушення правил у штрафному майданчику проти Руслана з боку гравця «Олімпіка» Огірі. Господарі поля вдруге відзначилися на 83 хвилині зустрічі. Дубль оформив Ісса Шеріф, який влучно пробив з лінії штрафного майданчика нашої команди.

На жаль, матч «Олімпік» - «Буковина» також запам'ятався неспортивною поведінкою граючого тренера господарів Романа Санжара, який після зупинки гри вдарим кулаком нашого футболіста. Незважаючи на це, Санжар перед собою «червоне» світло так і не побачив.